Ji-Jitsu

Historie Ji - Jitsu

Systém tohoto bojového umění vznikl ve 20. století a proto se řadí v historii Budo mezi nejmladší bojová umění. Navazuje na ostatní bojová umění jako Jiu - Jitsu, Judo, Karate, Aikido a další. První cvičící oddíl byl veden Ing. J. Chaloupkem a J. Honzíkem v Plzni s názvem Jissai - jitsu a byl součástí Československého svazu Judo, který nahradil dřívější svaz Jiu - Jitsu. Představitelé Ústředního výboru ČS svazu Judo cítili obrovskou konkurenci a proto nikdy nedovolili udělování technických stupňů sebeobranné části svazu. Zabránili tak nejen organizačnímu rozšíření, ale i možnosti motivace pro starší a nezávodící členy, pro které by tento způsob sportovního vyžití byl vhodný. Nezávsile na Svazu Jiu - jitsu a později Svazu Judo existovali oddíly sebeobrany mládeže YMCA a IFCA, ale ty byly v roce 1948 zrušeny s celými organizacemi.

Historie Svazu Ji - Jitsu Čech

Svaz Ji - Jitsu Čech vznikl v dubnu roku 1998 na Mělníku, z iniciativy Petra Lohra, cvičícího ve sportovním klubu JJKD sebeobrana Mělník. Tento klub působil pod vedením Mgr. J. Knížáka od roku 1995 a však svou působností spadal a byl veden pod Svazem Ji - Jitsu Čech do 1.1. 2003, kdy po samostatném rozhodnutí ukončil svoji spolupráci se Svazem. Svaz Ji - Jitsu Čech, na zakládající schůzi svazu. Dne 22. dubna 1998 byl pověřen a zmocněn zakládající člen P. Lohr, provedením všech potřebných úkonů spojených s registrací Svazu Ji - Jitsu Čech. Od 22. dubna 1998 vykonává funkci předsedy svazu pověřený P. Lohr.

Klub Ji - Jitsu Dolní Beřkovice

Klub Ji - Jitsu Dolní Beřkovice oznamuje, že dne 2. 9. 2007 začínají tréninky a nábor nových členů!

Pro nové zájemce: Jedná se o univerzální sebeobranu, při které se používají moderní způsoby boje, jak se zbraní, tak i beze zbraně. Boj se zbraní se vyučuje na úrovni nahodilých předmětů, které se dají použít jako zbraň: krátká a střední hůl, nůž, opasek a podobně. Moderní sebeobrana je vhodná pro všechny věkové kategorie a lze ji přizpůsobit i pro mírně tělesně postižené. Pro náročnější bojovníky máme i program Street Fighting čili pouliční boj, včetně sportovní formy jako jsou: účast na závodech a individuální formy výcviku nekompromisního pouličního boje.

Tréninky:

Středa: 17.00 - 19.00 hod. v tělocvičně T.J. Sokol Dolní Beřkovice

Sobota: 11.00 hod. - 13.00 hod. v tělocvičně T.J. Sokol Dolní Beřkovice

 

 

 

 

15. 5. Žofie

Zítra: Přemysl

Návštěvnost stránek

004078